فعالیت :

نانو کیمیای کویر یزد در سال 1389 به ثبت رسیده و در سال 1395 اولین محصولات خود را در حوزه بهداشت و درمان به بازارعرضه داشته است. با وجودی که هدف از تاسیس شرکت تامین بخشی از نیازهای بازار و بطور طبیعی کسب درآمد بوده، اما از نظر مدیرانِ مجموعه، رسالت اصلی شرکت اشتغال زایی برای آحاد مختلف جامعه و همینطور تولید کالایی با کیفیت مطلوب است.
حفظ ارزشهای اخلاقی و توجه به شان و کرامت انسان باعث شده در انتخاب و استخدام همکاران و در همکاری با شرکتها و افراد، ویژگیهای شخصیتی آنها نیز در نظر گرفته شود.
مجموعه نانو کیمیا نخست با استقرار در مرکز زیست فناوری پارک علم وفناوری یزد فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را شروع کرد. در ابتدا در زمینه تولید نانو مواد معدنی همچون تولید نانوذرات روی‌اکسید مبادرت ورزید و با کسب موفقیت در این زمینه توانست چندین مجوز فناوری در این حوزه را از پارک علم وفناوری یزد دریافت کند.
در حال حاضر واحد تولید و انبارهای شرکت در شهرک صنعتی مهریزدر استان یزد و در زمینی به مساحت … متر مربع قرار دارند و در برنامه توسعه مساحت آن به …. افزایش خواهد یافت

ماموریت:

نانوکیمیای کویر یزد شرکتی است که پایه هایش بر پژوهش و توسعه علوم استوار است و همانطور که اشاره شد در زمره شرکتهای دانش بنیان قرار دارد. شرکت با تولید محصولاتی در حوزه سلامت فردی و اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرد، در قدم های اول خود با تولید پوویدون آیدان 10درصد و 5/7 درصد، نیاز بخشی از جامعه پزشکی را تامین کرد و در ادامه فعالیت اقدام به تولید محصولات دیگر خود نموده است. نانو کیمیا شرکتی پوینده و پرتحرک است و سعی دارد این طراوات و سرزندگی را در سازمان حفظ کند. تولید مواد ضدعفونی کننده و تامین این مواد در استان یزد نمونه ای از انعطاف و سرعت عمل این شرکت بوده و امیدواریم در آینده نیز این چابکی را حفظ کرده و حتی با سرعت بیشتری به کار خود ادامه دهد. قدر مسلم این است که در سالهای آینده تولیدات شرکت تنوع بیشتری خواهد داشت. هدف ما این است که با افزایش تولید و یافتن شیوه های جدید بتوانیم محصولات دارویی و بهداشتی را با حداقل قیمت در اختیار مردم قرار دهیم.
ارتباط گسترده مدیران و کارکنان شرکت با مجموعه دانشگاههای کشور، می تواند الگویی در ارتباط دانشگاه و صنعت برای دیگر واحدهای صنعتی باشد و نانو کیمیا همواره حاضر است تجربیات خود را در این مورد در اختیار دیگر شرکتها قرار دهد.

چشم انداز:

نانوکیمیا شرکتی است که با مطالعه ، تحقیق و آزمایش و پژوهش پیوندی ناگسستنی دارد. نگاه مجموعه این است که در ارتباط با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور و بخصوص بخش دارو درمان، پیشگیری و حوزه سلامت عمومی به راهکارهایی دست یابد تا درمان و سلامت برای مردم ایران و جهان متاعی دست یافتنی باشد و هزینه های پیشگیری و درمان با توسعه علوم به حداقل هزینه در سبد خانوار برسد.
نانوکیمیا تفکر محلی و منطقه ای ندارد، در حال حاضر محصولات شرکت در سطح کشور توزیع میگردد ولی نگاه ما به بازارهای جهانی است.

محصولات:

محصولات نانو کیمیا یزد

پوویدن آیدان 10درصد . با نام تجاری فارمادین 10 درصد (بتادین)-
پوویدن آیدان 5/7 درصد . با نام تجاری فارمادین 5/7 درصد (اسکراب جراحی).
مایع ضدعفونی کننده دست با نام تجاری فارماسین.
مایع ضد عفونی کننده سطوح . با نام تجاری فارماسین 15 درصد .
مایع ضد عفونی کننده سطوح . با نام تجاری فارماسین 5 درصد.
آب مقطر.

تحقیق و توسعه :

توسعه نانوکیمیا یزد

همانطور که گفته شد نانو کیمیا شرکتی دانش بیان است،‌ در اینگونه شرکتها اساس فعالیت بر مطالعه و تحقیق و نوآوری و آزمایش استوار است. در سالهای اولیه متخصصین شرکت با تمرکز بر تولید پلاستی سایزرها و پلیمرها طی سالها تلاش و پژوهش با ارائه کاتالیزور ترکیبی جدید، موفق به تولید روغن دی اوپی DOP با فرمولاسیون مهندسی شدند که ضمن کاهش هزینه تولید و افزایش کیفیت محصول نهایی، باعث افزایش سودآوری و بهره‌وری در تولید آن می شد. این نوآوری و دیگر ابتکارات همکاران باعث شد شرکت موفق به اخذ مجوز دانش بنیان در سال 1394 بشود.
تحقیق و توسعه در نانو کیمیای کویر یزد عنوانی نمایشی و فرمایشی نیست،‌ در زمینه تحقیق و توسعه، شرکت در سایر حوزه ها از جمله روشهای جدید بازاریابی و فروش، بازارسازی، خدمات، روشهای نوین بسته بندی و حمل و نقل، راههای جدید مدیریت منابع انسانی، اطلاعات روز در زمینه معاملات و روشهای تبادل کالا، پیشرو بوده و از نظرات و تجربه افراد متخصص کمک می‌گیرد.